Капацитетът на Челси за хаос и капитулация отново се оказа скъп при равенството 2-2 с Бърнли с 10 играчи - тъй като твърдението на Маурисио Почетино за топ 4 е доказано погрешно
Daily Mail | 2024-03-31 | 04:40:08

Вече са допуснали поне два или повече гола в последните си пет мача на този терен. Те предадоха преднината си във всички тези мачове, тъй като феновете на Челси освиркваха в края на мача, знаейки, че това е пропусната възможност за преминаване в горната половина на таблицата на Висшата лига.

Коул Палмър на два пъти ги остави в позиция, от която трябваше да спечелят, но Бърнли – дори след загубата на Лоренц Асиньон и Винсент Компани с червени картони в 40-ата минута – продължи да изравнява чрез Джош Кълън и след това Дара О'Шей .

Дара О'Шей празнува, след като вкара късен изравнителен гол, за да подпечата равенство 2-2 на Стамфорд Бридж

О'Шей се покачи високо да влезе в 81-ата минута и да направи още един ден за забрава за сините

Това беше разочароващ следобед за Маурисио Почетино, който показа разочарована фигура

Вашият браузър не поддържа iframes.

Това беше поредното завръщане в ранга на Челси след международна пауза, след като не спечели нито един от първите си мачове през септември, октомври или ноември.

Бърнли натрупа натиск, докато се опитваше да удължи тази серия без победа, една топка зад защитата на опонентите им доведе до опит на Джейкъб Бруун Ларсен, който мина на косъм.

След 10 минути на повече защита, отколкото нападение, Челси най-накрая полетя напред, когато Михайло Мудрик изведе Енцо Фернандес, който беше отказан, когато вратарят на Бърнли Арижанет Мурич изби топката до гредата.

В 14-ата минута Мурич изпълни бързо пряк свободен удар отляво. Намери Уилсън Одоберт, който си проби път вътре, преди да отприщи маша, която изглеждаше предназначена за ъгъла, докато Джордже Петрович не я бутна широко. , ние стреляме' дух, че този мач изглеждаше адски за следване, Челси тогава се доближи, когато Палмър постави Николас Джаксън. Бързите крака оставиха нападателя само с Мурич, който трябваше да победи, но последва задушаващо спасяване.

Челси вкара в 20-ата минута, когато Мудрик от ъглов удар прекоси Аксел Дисаси, за да се прибере. И все пак, въпреки празненствата му, се оказа, че той не използва главата си. Трябваше му ръка, за да насочи топката към вратата, когато VAR Джон Брукс отмени откриването.

Бърнли бяха намалени до 10 играчи, след като Лоренц Асиньон получи лек втори жълт картон

Ядосан Винсент Компани също получи червен картон за реакцията си на изгонването на Асиньон

Реферът Дарън Ингланд отсъди дузпа срещу Асиньон за дръпнете Mykhailo Mudryk

Коул Палмър преодоля задънената улица, като удари получената дузпа в средата

Джош Кълън празнува, след като изравни гостите на второ ниво минути след второто полувреме

Публика: 39 535

Мудрик трябваше да даде преднина на Челси, когато при контраатака топката се премести от Палмър към Джаксън към Мудрик, който имаше безпрепятствен изглед към вратата. Muric беше благодарен вратар, когато ударът полетя в ръцете му.

Мудрик участва в повеждането на Челси, когато чукна топката в наказателното поле и зад Асиньон, който го събори. Реферът Дарън Инглънд не бърза. Първо той отсъди дузпата.

След това той показа второ жълто на Assignon. Компани пощуря, отприщвайки гнева си върху четвъртия съдия Джеймс Бел. За това той получи собствен червен картон.

След четири минути и 19 секунди чакане Палмър вкара с левия крак Паненка. Водейки с 1-0 и водейки срещу 10 човека, очаквахте Челси да има достатъчно, за да продължи, за да потвърди тази победа през второто полувреме.

Все пак в 47-ата минута Бърнли направи 1-1. Това също беше красив удар, тъй като Кълън и резервата на полувремето Джош Браунхил си размениха едно-две. Завърши с Кълън, който удари топката извън Петрович с външната страна на дясната си обувка.

В 57-ата минута Бърнли щеше да поведе, ако не беше Бързи реакции на Петрович, за да спре удара с глава на Лайл Фостър. Това събуди Челси, който пое контрола в търсенето на победител.

Палмър върна домакините напред през второто полувреме и направи запазената си марка празнуване

Аксел Дисаси смяташе, че е дал на домакините ранна преднина, но той държеше топката

Мурик беше многократно изискван, тъй като той отказа Джаксън два пъти и Палмър два пъти. Тухлената стена на Бърнли в крайна сметка беше пробита и резервата Рахийм Стърлинг я създаде, хвърляйки топката назад за Палмър, за да направи 2-1 след 78 минути.

Бърнли може дори да спечели, когато Джей Родригес прати удар с глава в напречната греда.

Както каза Почетино, на Челси липсваше сърце и глава да победи и не за първи път феновете им казаха какво мислят в края на мача.